נשמח להיות בקשר

העץ הינו חומר גלם אשר משמש את האדם לצרכים שונים. לאורך ההיסטוריה היה שימוש נפוץ בעץ והוא לא פסק לעולם ועד עצם ימינו אלו. השימושים בו הוא לצרכים פרטיים, לתעשייה, לבנייה ועוד. קיימים סוגי עצים שונים בעולם ולכל אחד תכונות המייחדות אותו. משום כך, השימוש בכל סוג נועד לצרכים אחרים. יש המתאימים לריהוט בית ואחר שהוא בעל תאים וסיבים שמנוניים, לריהוט גינה. יש חזקים שטובים לבנייה ותעשייה ויש עדינים שמהם מגלפים חפצי נוי נאים ועוד. תהליכי העיבוד משתנים אף הם בהתאם לצורך ולשימוש. אדני מסילת ברזל, אדנים לעיצוב גינה ואחרים יהיו מחוספסים ומעובדים פחות מעצים שמהם מיוצרים רהיטי יוקרה וכן הלאה.

תהליך ייצור עץ הינו מורכב ורב שלבי. השלב הראשון הוא כריתת עצים. וכאן מבחינים בכריתה מלאה של העץ או בהורדת חלקים ממנו או בגיזומו. כריתה גורמת ליצירת בולי עץ שמועברים הלאה לעיבוד מתקדם. גיזום וכריתה חלקית מייצרת גזם שאותו ניתן לנצל לשימושים שונים דוגמת חומרי גלם לייצור מוצרי עץ,  שבבי וגזעי עץ שנועדו לחימום והסקה וכדומה. השלב הבא הוא חיתוך העץ במפעלי עיבוד שונים. מפעלים המכינים עץ גולמי לתעשיות הרהיטים השונות חותכים ומשייפים בולי עץ ומכינים מהם קורות אשר נשלחות לנגריות ומפעלי ייצור עץ. בשלב זה מוסיפים לעצים שונים חומרים משמרים אשר תפקידם לשמור על חיוניות החומרים המרכיבים אותם, לבטל נזקים העלולים להגיע מחרקים וממזיקים ולמנוע בלאי. חומרים אלו משפרים עמידות של מוצרי עץ שנועדו לתוך המבנה, וכמובן, מחוצה לו.

בנגריות עצמן חותכים את העץ ומעבדים אותו עד שיוצרים ממנו את הריהוט המבוקש או שמשתמשים בעצים להסקה. התהליך כולל בין היתר, שיוף, הקצעה, הדבקה, חיבור עם ברגים ואלמנטים אחרים, ליטוש וצביעה. קורות עץ אחרות נועדו לעיבוד מתוך מטרה ליצירת דקים, פרגולות, גדרות ועוד. גם כאן תהליכי הייצור יהיו דומים. עיבוד עץ בשלביו השנים מייצר אבקת עץ ונסורת. כאשר העיבוד נעשה בשלבים הראשונים וטרם הוספת חומרי לוואי משמרים, ניתן להשתמש בהם לשימושים שונים. הנסורת מיועדת למצעים בלולים, בחממות ובמקומות אחרים והשבבים לחיפוי בגינות ולמטרות אחרות כפי שיפורט להלן.

מאבקת עץ מייצרים שבבים. דוחסים אותה בשיטה מיוחדת עד הפיכתה לשבבים המכונים גם כופתיות עץ. עושים בהם שימוש רב להסקה ולחימום וגם לצלייה על אש. שבבי עץ המיוצרים מעצים בעלי מרקם מיוחד דוגמת אלון, אגוז והינבוט מתאימים מאוד בזכות הארומה הטובה שהם מוסיפים לנתחי הבשר ולירקות המעושנים או הנצלים. תהליך השימוש בשבבי עץ הינו מיוחד ומומלץ להכירו לפני התחלת העישון. ניתן לייצר שבבי עץ גם מחביות בהם השתמשו לאחסון יין או בירה. בייצור חביות אלו לא נעשה שימוש בחומרי לוואי בגלל שהן נועדו לאחסון מזון. שבבי עץ המיוצרים בעקבות פירוק חביות אלו הינם בעלי ארומה מיוחדת שהצטברה לאורך שנים רבות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם