5 כלי עבודה שאתם צריכים לעבודות עץ

5 כלי עבודה שאתם צריכים לעבודות עץ

עבודת נגרות בעץ היא עבודה מורכבת אותה נדרש לבצע באמצעות ציוד וכלים ייעודים. מהם חמשת כלי העבודה אותם תצטרכו לצורך קבלת תוצאות מצוינות ואיכותיות בעץ? על כך – בסקירה הבאה.

 

כלי עבודה לצורך עבודת נגרות: לגזור ולשמור

עבודת נגרות בעץ הייתה שמורה בעבר בעיקר בעבור נגרים מיומנים, אולם כיום ניתן לראות כיצד באמצעות מדריכים באינטרנט כמו גם הדרכה פרטנית ניתן לבצע עבודות עץ מקצועיות – גם ללא ניסיון קודם. אולם, כפי שכל נגר יודע, אי אפשר לבצע את העבודה ללא כלי עבודה. למעשה, בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחות משמעותית בכל הקשור לכלי העבודה, וזאת בשל כלים מהירים, יעילים וחסכוניים מבחינת זמן העבודה. אם אתם מתכננים לבצע בקרוב עבודת נגרות, זה הזמן לבצע רכישה של חמישה כלים בסיסים שאותם כל אחד צריך בארגז:

מסור חשמלי

מסור חשמלי לעץ ניתן לרכוש דרך חנויות ייעודיות, כאשר ישנם שני סוגים של מסור חשמלי: מסור נטען או מסור המבוסס על סוללה. מדובר במסור עוצמתי בעל מספר להבים והוא מאפשר לבצע חיתוך מדויק אך גם מהיר במיוחד של כל סוגי העצים. דרך חנות מקצועית המתמחה בתחום תוכלו לבחור מסור חשמלי מעוגל או מאורך, כאשר מדובר ברכישה אשר נשארת איתכם למשך שנים רבות – בשל החומרים העמידים ממנוי עשוי המסור אשר עבר פיתוחים רבים לצורך עבודה נכונה ובטוחה.

סרגל אלומיניום

כדי לבצע חיתוך מדויק של העץ ע"פ מידות, נדרש לעבוד עם סרגל עשוי אלומיניום. מדובר בחומר גלם איכותי ועמיד אשר באמצעותו ניתן לבצע מדידה של פלטות, כאשר ניתן לבצע הזמנה של סרגל בהזמנה אישית מבחינת מידות. עם הסרגל ניתן לעבוד ביחד עם מסור אנכי או עגול, והוא מיועד לכל סוגי עבודות העץ.

מפסלת גילוף

רכישה של מפסלת גילוף היא חיונית בתהליך עבודה עם עץ. את המפסלת ניתן לרכוש במגוון גדלים – החל מרוחב של 10 ס"מ ועד רוחב של 26 ס"מ. מדובר במפסלת קעורה ונוחה מאוד לעבודה, בייחוד כאשר נדרשים להכין את העץ לקראת צביעה.

ברגים

ברגי ברג נחשבים לברגים האיכותיים ביותר בעבור עבודות עץ. מדובר בברגים שמיועדים בעבור עבודה עם עץ רך, כך שפועלת ההידוק תתבצע בצורה מושלמת ונכונה. לרוב, משתמשים בברגים בגודל 38 מ"מ, כאשר ניתן לבצע רכישה של ברגים בכמות של 100 יחידות – במחיר נוח ונגיש.

פטיש

בכדי לגלף את העץ נדרש לעבוד עם פטיש מקצועי. הפטיש עשוי עץ מוחלק והוא נוח מאוד לאחיזה, כמו גם בעל משקל קל של 300 גרם בלבד.

לסיכום, באמצעות חמשת הפריטים הללו תוכלו להכניס לארז הכלים את הציוד הטוב ביותר בעבור עבודת נגרות מקצועית עם עץ. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי כספכם מושקע בחוכמה, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ולהתאים את הציוד לרמה שלכם. באמצעות ליווי מקצועי מצד מומחים לתחום תוכלו לבצע רכישה מותאמת אישית הן מבחינת טיב הציוד והן מבחינת אופן השימוש, כאשר הרכישה עצמה כוללת גם אחריות מלאה. שימו לב כי את הציוד נדרש להחליף אחת לתקופה או לבצע עבודות תחזוקה, כך שתוכלו להשתמש בציוד למשך שנים רבות – ובאיכות מצוינת.